סדנה בהנחיית יאיר ורדי : איך לאצור את עצמך | סדנא ביצירה, דרמטורגיה ואוצרות

איך מגלים את מה שיש בלב? איך מתחילים בכלל לעבוד? מה בין הקונספט הראשוני לכניסה לסטודיו? איך שומרים על תמה במהלך היצירה? מה המתח בין היצירתיות למבנה וכיצד הם שומרים אחד על השני? איך מחליטים באיזה מדיום יוצרים? מה בין הקונספט לדימוי, למבנה ולפורמט? איך מתחילים לסדר רעיונות בראש ולא הולכים לאיבוד? איך הולכים לאיבוד וחוזרים משם? איך מוציאים חומרים, מפתחים אותם ומתחילים להרכיב יצירה? איך לא מפחדים ועובדים בתוך הווה, בלי הרבה תוכניות, אבל עדיין שומרים על חוט שדרה.

זו סדנא של ארבעה ימים המנסה לחקור דרכי עבודה, יצירה, עריכה ומה שבינהם. במהלך הסדנא נדבר על שיטות עבודה שונות, נדון ונתרגל באמצעים שונים גיבוש קונספט, הוצאת חומרים, פיתוח החומרים ובעיקר נבין שאנחנו לא לבד ויש שיטות וטכניקות שונות ליצור עבודה יש מאין. המונח devising הוא מונח שפותח בחצי המאה הקודמת כטכניקת עבודה של יצירות הנוצרות יש מאין ושמות את עולמו החומרי והאינטלקטואלי של היוצר במרכז. הצצה מהירה במילון למונח זה (שלא קיים בשפה העברית) מגלה את חמשת הפעלים הבאים: הָגָה, רָקַם, תִּכְנֵן, הוֹרִישׁ והִנְחִיל אלו העקרונות אותם נברר ונבין כיצד לפתח מהם ולגלם מהם צורת עבודה כל אחת ואחד לעצמה וביחד. ננתח איך כל אחת ואחד מאיתנו עובד, נאפיין, נלמד איך יוצרים אחרים עובדים וננסה לפתוח אפיקים חדשים ולרכוש כלים לאצור את הדרך בה אנחנו יוצרים.

הסדנא מיועדת ליוצרים ויוצרות מכל התחומים.

--------------------------------
יאיר ורדי בעל תואר הראשון בהצטיינות יתרה בתיאטרון ובכוראוגרפיה מ Dartington College of Art, Devon, UK ובעל תואר שני בכאורוגרפיה מהUDK ברלין. ורדי הוא יוצר תיאטרון, פרפורמר, אוצר, דרמטורג ומעצב תאורה. בשנת 2005 יזם את פסטיבל "א-ז'אנר" בתיאטרון תמונע ושימש כאוצר שלו בין 2005-2017. עבד כאוצר ומפתח יוזמות בתיאטרון תמונע בין השנים 2012-2017 ואצר את כל האירועים המיוחדים והפסטיבלים של התיאטרון לצדה של נאוה צוקרמן. עבודותיו הוצגו בתיאטרון תמונע, בפסטיבל עכו, באופר סטודיוס (ברלין), בנילו סנטר (איסלנד) ובפסטיבלים שונים בברלין, ובאנגליה. זכה במלגות מטעם קרן ירושלים, האיחוד האירופאי וקרן לגסי. כמעצב תאורה ורדי עיצב תאורה לפסטיבלים ולאמנים רבים מכל קשת תחומי האמנות בגלריות, בתיאטרות, במרחב הציבורי ובבמות ברחבי העולם.


שישי-שבת 8-9, 15-16 בדצמבר >> בשעות 10:00-15:00
עלות: 1,000 ש"ח
לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com

נרשמת לשלוש סדנאות? קבלת סדנת סופ"ש נוספת מתנה.
רוצה להרכיב לך תכנית סדנאות אישית ולקבל מחיר אישי? דבר/י איתנו.

powered by Tagonet