סדנה בהנחיית לילך ליבנה: הלא-דימויי והמופשט: בעיות של הספיריטואלי והתגשמותו בגוף

אנחנו חיים במציאות בה הדימויים עוטפים ותוקפים אותנו מכל עבר - במדיה, באמנות ובדרך בה אנחנו פוגשים ומתקשרים עם האחר . בעולם ההיפר-אובססיבי לדימוי זה, איך אפשר, דרך אמנות המחול ובאמצעות הפעולה של יצירת קהילה זמנית, להתרחק מלוגיקת יצירת הדימויים וצריכתם? המחשבה האבסטרקטית החדשה, אשר מוצעת בסדנא זו, יוצאת נגד "הדימוי השטוח ", " המחשבה הצרה", ותפישת הזמן, החלל והצורה הלינארית והפשוטה.

בסדנא זו נשתמש בגוף ובמדיום המחול והמופע כדי לתרגל דרכים שונות להתייחס לגוף שלנו ולגוף של האחר - נחשוף את הגוף, נכסה אותו, נרחיב אותו, נפריד אותו ונטשטש את גבולותיו עם אחרים שסביבנו - לקראת יצירה של תודעה חדשה.

ככוריאוגרפים, רקדנים ופרפורמרים, אנחנו משתמשים בדימוי הנראה ובגוף הנראה כחומרים ליצירה שלנו. בסדנא זו ננסה להתעלות מעל לנראה ולפתוח דרכים חדשות להתייחס לעולם הוויזואלי )באמצעות פרקטיס ותיאוריה(. זו הזדמנות לנסות להרחיב את האפשרויות של איך מחול מופיע, מהי הנראות של המחול ואם תנועה יכולה להיות מדומיינת בתודעה שלנו ועדיין להתממש, להתקיים ולהופיע בחלל?

במהלך הסדנא ננסה להבין את המקום של הבלתי נראה והספיריטואלי בחברה שלנו - מהו הפוטנציאל של החיבור בין כוריאוגרפיה לספיריטואלי? האם מחול ואמנות יכולים לחזור ולהיות שוב מקום קדוש בו הספיריטואלי מתקיים ? מקום שמאפשר לנו להתחבר-מחדש ולגעת-מחדש בכוחות חבויים ובלתי נראים?

בנוסף, הסדנא תפתח את האפשרות להתבונן על הגוף עם יותר חמלה ותעסוק ביחסים שהמחול מקיים עם פילוסופיה, תהליכים של ריפוי, תנועות טרנסצנדנטיות, השתתפות קהל , יצירת קהילה זמנית ודת.

זוהי הזמנה, לחקור את הפוטנציאל החבוי שבמופשט - לא כצורה ולא כסימבוליות אלא כדרך לרקוד, ליצור, ולחוות את העולם .

--------------------------------
לילך ליבנה, אמנית העוסקת בקשר בין תנועה, כוריאוגרפיה, פילוסופיה , ריפוי וקהילה. מ- 2102 מובילה תנועה חדשה נגד ה"דימוי הנראה". עבודותיה חוקרות תמות הקשורות למגדר, לדת, לפוליטיות של הדימוי ולמופשט. הפרקטיס שלה הינו מחקר אקספרימנטלי מתמשך - היא יוצרת הופעות, הרצאות, מפגשים, ספרי תפילה, וידאו - כל אלו במטרה להגיע אל ה"א-דימוי". ב 2102- הוזמנה להשתתף בסמינר עם תיאורטיקן המחול הבינלאומי אנדרה לפקי. ביוני 2102 הציגה עבודה חדשה peace for, TRANSCENDING בביאנלה לאמנות בסידני בהזמנת האוצרים סטפני רונזטל (לונדון) והישאם חלידי (בריסל). בינואר 2102 התחילה שיתוף פעולה עם הכוריאוגרף רוברט שטיין (אמסטרדם, מקסיקו). ביוני 2102 היא השתתפה בכנס על מחול, פרפורמנס ופילוסופיה, באוניברסיטה Coventry בלונדון עם עבודתה 'תפילה אל המופשט'. ביולי 2102 היא הוזמנה ללמד בפסטיבל המחול הבינלאומי בוינה Impulstanz. לילך עובדת גם עם נערות בסיכון, משלבת את המחקר האמנותי שלה העוסק ב'גוף-דימוי ' וב'מפגש עם האחר' בעבודה עם הנערות. כפרפורמרית היא עבדה עם הכוריאוגרפית דוריס אוליך (אוסטריה), דבורה היי (ניו-יורק), וינסנט ריבאק (אמסטרדם) ועוד... למדה באקדמיות לכוריאוגרפיה ויצירת מחול חדיש באמסטרדם ,SNDO ובאקדמיה למחול בזלצבורג SEAD ולימודי תואר ראשון בחוג לפילוסופיה ומגדר באוניברסיטת תל אביב. קיבלה את מלגת ה Danceweb ב 2102. עבודותיה מוצגות בפסטיבלים, מוזיאונים וגלריות בישראל (פסטיבל הרמת מסך, פסטיבל עכו, גוונים במחול, צוללן, מחול חדש) וונציה, פולין, רומניה, שבדיה ,פורטוגל, בריסל, ברלין ואמסטרדם.


שישי-שבת 8, 9 יוני >> בשעות 10:00-15:00
עלות: 560 ש"ח
לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com

נרשמת לשלוש סדנאות? קבלת סדנת סופ"ש נוספת מתנה.
רוצה להרכיב לך תכנית סדנאות אישית ולקבל מחיר אישי? דבר/י איתנו.

רגיל: 560 ₪
תאריך שעה מקום כתובת  
08/06/2018 10:00 מרכז כלים, בת ים - ראשי הזמנת כרטיסים
powered by Tagonet