סדנה עם היוצרת מטה אינגוורטסן | אתיקה של אינטימיות

כלים שמחות לארח:

אתיקה של אינטימיות | סדנה לכוריאוגרפים ורקדנים עם היוצרת מטה אינגוורטסןסדנה עם מטה אינגוורטסן, כוראוגרפית, רקדנית וחוקרת.
The Red Pieces  היא סדרת עבודות בהן חוקרת אנגוורטסן את היחסים שבין מיניות והתחום הציבורי (public sphere) תוך התמקדות בגופים עירומים ומיניים והשפעתם על מבנים חברתיים. הסדרה מורכבת מהיצירות: 69 positions, 7 Pleasures, 21 pornographies, to come (extended) ומהכנס הפרפורמטיבי The Permeable Stage במהלכו הוזמנו קבוצה של אמנים וחוקרים לחשוב על, להופיע ולדון בפוליטיקה של המיניות וכיצד היא נעה בין גבולות ובין המרחב הפרטי לציבורי.
״ סדנה זו מכילה 3 מפגשים המבוססים על הנושאים והייצירות של הסדרה איתם נעבוד בסביבה בטוחה. הסדנה לא תכלול עירום אבל דיונים סביב פוליטיקה של ביטויים מיניים, פרטיות, אינטימיות, רגשנות וקריסת ההבחנות בין מרחב פרטי לציבורי יהוו מסגרת ורפרנס לעבודה עם פרקטיקות גופניות אותן נחקור ונמציא יחד.״

==========

מטה אינגוורטסן היא כוראוגרפית ורקדנית דנית הפועלת בבריסל.
ב-2003 הקימה את להקתה ומאז מציגה את יצירתה ברחבי העולם. היא בעלת תואר דוקטור לכוראוגרפיה ויצירתה הכוראוגרפית משלבת כתיבה ומחקר. עבודותיה מתאפיינות בהיברידיות אינטרדיסציפלינרית המשלבת מחול, אמנות חזותית, טכנולוגיה ותאוריה. בין השנים 2009 - 2012 יצרה סדרת עבודות בשם The Artificial Nature Series שהתמקדה בניסוח מחדש של היחסים בין סוכנות אנושית ולא אנושית באמצעות כוראוגרפיה. החל מ 2014 החלה לעסוק בהיסטוריה של הפרפורמנס האנושי תוך התמקדות בעירום ומיניות ובגוף כאתר של מאבקים פוליטיים.
לאורך השנים שיתפה פעולה עם היוצרים  בויאנה צוואיץ׳, קסבייר לה רואה, יאן ריטסמה ובוריס שארמץ, השתתפה בפיתוח מחקר קבוצתי ופלטפורמות אמנותיות כמו EVERYBODYS (2005) -2010 ו- The Permeable Stage  (2016 והילך).


 8-10 לפברואר, 2020 
ימים שבת-שני
בשעות 10:00-13:00
920 ש"ח

מרכז כלים - יצחק נפחא 2, בת ים

 


* למשתתפי הסדנה, 20% הנחה למופעים של מטה אינגוורטסן.
powered by Tagonet